Kredyt we frankach

Jeśli zastanawiasz się nad kredytem lub innymi pożyczkami dla firmy, tutaj możesz poznać opinie innych forumowiczów. Pomagamy rozwiać wątpliwości.
Awatar użytkownika
Bazyli-94
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2022, 15:29

Kredyt we frankach

Post autor: Bazyli-94 »

Zdaję sobie sprawę z tego, że zawsze, kiedy pojawia się temat kredytów frankowych, pojawiają się też dość mocne słowa, często pojawia się dość gorąca dyskusja. Ale moje pytanie dzisiaj nie ma na celu wywołać żadnych sprzeczek, po prostu czytałem ostatnio, że jest możliwość żeby uzyskać zwrot nadpłaty kredytu frankowego, wiecie coś może na ten temat?
kredi

Re: Kredyt we frankach

Post autor: kredi »

Oj, nawet to można spokojnie ogarnąć. I ja mam wrażenie, że naprawdę to jest dobre, jeśli sprawdzimy sobie najróżniejsze tematy. Unieważnienie umowy WIBOR jest czymś kluczowym, a dla mnie naprawdę warto to rozważyć. I ja mam świadomość, że to jest dobrym podejściem. No i że można w ten sposób poratować siebie.
Olgiierd

Re: Kredyt we frankach

Post autor: Olgiierd »

Jeśli planujecie wziąc kredyt hipoteczny to warto być na bieżąco ze wszystkim zmianami w tym temacie. Tutaj https://finanse.wp.pl/wiron-a-zmiany-w- ... 705192096a możecie poczytać o wskaźnikach, które banki mogą wykorzystywać przy ustalaniu oprocentowania swoich produktów kredytowych. Szykują się spore zmiany w bankach w tym temacie na lepsze.
ana

Re: Kredyt we frankach

Post autor: ana »

Wybór banku, w którym będziemy mieli założone konto bądź też będziemy brali kredyt, to wcale nie takie proste zadanie, jakby mogło się wydawać. Moim zdaniem, w tej kwestii nie ma co polegać na opinii znajomych, a sprawdzić rzetelny i dokładny ranking. Ja korzystałam z tego https://www.olsztyn.com.pl/artykul,rank ... 38247.html i serdecznie go wam polecam.
Haryy2

Re: Kredyt we frankach

Post autor: Haryy2 »

Jeśli mycie o kredycie w obcej walucie lub macie już np kredyt we frankach to warto zagłębić się w temat wskaźnika referencyjnego SARON. Tutaj https://www.pap.pl/mediaroom/czym-jest-saron ten temat jest szerzej omówiony. Wcześniej bazowano na wskaźniku LIBOR. Nowy wskaźnik wprowadził bardziej przejrzysty i niezależny mechanizm ustalania stawek procentowych w umowach kredytowych. Banki i instytucje finansowe, które udzielają kredytów we frankach, musiały dostosować swoje umowy kredytowe do tego nowego wskaźnika.
Bazalt

Re: Kredyt we frankach

Post autor: Bazalt »

Niektóre banki oferują kredyty studenckie z elastycznym planem spłat, co może być atrakcyjne dla studentów medycyny. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj https://www.pless.pl/wiadomosci/81371-j ... e-w-polsce co pozwala na dokładne przeanalizowanie różnych opcji.
Mati

Re: Kredyt we frankach

Post autor: Mati »

Doradca kredytowy to specjalista, który może pomóc Ci uniknąć typowych pułapek związanych z procesem ubiegania się o kredyt hipoteczny. Jego wiedza i doświadczenie są nieocenione w analizowaniu ofert kredytowych i wyborze najkorzystniejszej. Więcej informacji na temat roli doradcy kredytowego w procesie kredytowym można znaleźć na stronie https://swietokrzyskie.org.pl/kredyt-hi ... ecjalista/ i takie wsparcie może okazać się nieocenione, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków kredytowych.
ODPOWIEDZ